یاتاقانهای لغزشی

یاتاقانهای لغزشی

یاتاقانهای لغزشی (Plain Bearings  )                                                                                                                 

یاتاقانهای لغزشی نقش بسیار مهمی در تجهیزات دوار ایفا می کنند و تنوع گسترده ای بر اساس تحمل نیرو و دور چرخش دارا  می باشند نیروهای اعمال شده بر یاتاقانها می تواند به صورت شعاعی (Journal) یا محوری (Axial) و یا هر دو باشد. بدلیل اینکه بین شفت و یاتاقان لقی وجود دارد و در این لقی لایه ای از روغن وجود  دارد ،یاتاقانهای لغزشی به صورت بالقوه عمر          نامحدود دارند ولی به صورت واقعی عمر یاتاقانها تابعی از بار اعمالی ،دما،شرایط نگهداری و تعمیرات ،ارتعاش،روانکاری و ساختار یاتاقان و سایر فاکتورها می باشد.

یاتاقاهای لغزشی بر خلاف یاتاقانهای غلطشی   احتیاج کمتری به نگهداری و کنترل دارند و اگر سیستم روغنکاری بدرستی عمل نماید تا مدتها  نیاز به هیچگونه سرویس و نگهداری ندارند. مانند همه دستگاهای عملیاتی ،یاتاقانها نیز نیاز به بازبینی و تعمیرات/تعویض دوره ای دارند که در فواصل زمانی مشخصی انجام می شود.

موادی که در ساخت یاتاقانهای  لغزشی  استفاده می شود معمولاً از فلزاتی فولاد ،آلیاژ های مس , آلیاژهای آلومینیوم و بابیت  و ….. و بعضی از سرامیک ها و پلاستیک ها (مانند نایلون،تفلون،تفلون نسوز) و بعضی دیگر از مواد می باشند

   مواد قدیمی از جمله چوب نیز در ساخت یاتاقان استفاده می شده اند. به عنوان مثال در آسیاب های قدیمی  که در آن آب نقش روانکار و خنک کننده را بازی می کند.

یاتاقانها از نظر ساختاری به سه دسته عمده تقسیم می شوند :

  1. یاتاقانهای تک لایه (یا یک جنس) :معمولاً از جنس آلیاژهای مس، آلومینیوم و روی
  2. یاتاقانهای دولایه (یا بابیتی) که عمدتاً از پوسته فولادی ،چدنی   و نیز آلیاژ بابیت تشکیل  شده است.
  3. یاتاقاهای چند لایه (اصطلاحاً سه لایه) که حداقل از چهار لایه پوسته فولادی ،آلیاژ مس ،لایه نیکل،لایه بابیت  و لایه قلع تشکیل شده است.

انواع یاتاقانها با مواد مختلف  در شرکت پانیر بر اساس سفارش مشتری قابل تولید می باشد.